Ukrajnának nincs tudomása Ferenc pápa békemissziójáról
Ha ilyesmi van folyamatban, az a hozzájárulásuk nélkül történik.
Ha ilyesmi van folyamatban, az a hozzájárulásuk nélkül történik.
Marija Lvova-Belova, aki ellen – az orosz elnökkel egyetemben – elfogatóparancsot adott ki a Nemzetközi Büntetőbíróság, exkluzív interjút adott a Vice Newsnak, és tagadta, hogy törvénytelenül deportálták gyerekek ezreit Ukrajnából, és azt sem ismerte el, hogy agymosásnak tették ki őket.
Május 9-én ünneplik a náci Németország fölött aratott szovjet győzelmet Oroszországban, de egy ukrán támadástól való félelem sok helyen a jelek szerint nagyobb, mint a „nagy honvédő háború" iránti nosztalgia.
A legutóbbi nagy légitámadás másik fő tanulsága, hogy az oroszok vélhetően azért használtak a megszokottnál kevesebb robotrepülőgépet, mert szeretnék újra feltölteni az ilyetén készleteiket.
Az orosz elnöki hivatal azt állítja, hogy a légvédelmük két drónt szedett le a Kreml fölött.
Az ukrán elnök a jövő héten Berlinbe utazik.
Beregsurányban pedig az ukrajnai menekülteket segítő civilek munkáját dicsérte David Pressman.
Az ANP holland hírügynökség jelentése szerint az ukrán elnök Mark Rutte holland miniszterelnökkel is találkozik, és Nincs béke igazságszolgáltatás nélkül Ukrajnának címmel beszédet mond Hágában.
A megszaporodott dróncsapások miatt az oroszok beljebb költöztethetik az üzemanyagraktáraikat, vagy komolyabb védelemmel láthatják el őket.
A Kreml közben egy olyan kommünikét adott ki, melyben Washingtont tette felelőssé a támadásért.
Oroszországban és a gyakorlatilag orosz megszállás alá került Fehéroroszországban egyre aktívabbá válnak a Putyin-rezsim ellen fegyverrel harcoló gerillák, több forrás szerint ők állnak a Kreml elleni drónos akció mögött is. Közben nő az ukrán hadsereg kötelékében küzdő orosz egység, az Oroszország Szabadsága Légió szerepe is.
Erős hónapot zártak az ukrán és Ukrajnát támogató hackercsoportok: egy orosz hírszerzőnek szexjátékokat rendeltek, csatlakoztak egy nemzetközi konferenciára, ahol senki nem látta volna őket szívesen, és még pénzt is szereztek az oroszoktól.
A helyi hatóságok légiriadót rendeltek el.
Az amerikai kormány egyelőre információt gyűjt a történtekről.
A korábbi amerikai elnök akkor szembesült Vlagyimir Putyin háborús terveivel, amikor az orosz államfő kijelentette, nem ért egyet a Borisz Jelcin által aláírt orosz-amerikai megállapodással, amely Ukrajna területi védelmét érintette. Bill Clinton szerint ez a baljós beszélgetés 2011-ben zajlott le köztük, a Krím annektálása előtt 3 évvel.
A honvédelmi miniszter nagyon kereste a háború felelőseit, de Oroszországig nem jutott el.